PC Xbox

Najväčšie lietadlo na svete bude žiť v Microsoft Flight Simulator.

Jednou z prvých obetí ruskej vojny na Ukrajine bolo najväčšie lietadlo na svete Antonov 225 Mriya. Softvérová spoločnosť iniBuilds so sídlom v Londýne teraz dúfa, že ho oživí v rámci Microsoft Flight Simulator . V oznámení zverejnenom v stredu na Twitteri sa uvádza, že výťažok z navrhovaného doplnku za 19,99 USD pôjde jeho výrobcovi Antonov a Ukrajine.

Antonov 225 prvýkrát vzlietol v roku 1988. Ťažkozdvižné lietadlo bolo pôvodne postavené na prepravu ruských vesmírnych orbitálnych dráh, konkrétne „ruského raketoplánu“ známeho ako Buran. Jeho maximálna vzletová hmotnosť bola 640 ton, čo je hrubý ekvivalent 350 pickupov Ford F-150. Držalo svetové rekordy pre najťažšie lietadlo a pre najdlhšie rozpätie krídel.

Lietadlo bolo zničené, spolu so svojím nedokončeným súrodencom, v prvých týždňoch invázie. Antonov sa odvtedy zaviazal, že ho opraví alebo vymení za odhadovanú cenu 500 miliónov dolárov. Antonov na Twitteri potvrdil, že podpísal licenčnú zmluvu s Microsoftom. V príspevku na Facebooku sa uvádza, že dúfa, že DLC bude vydané 27. februára 2023 – v deň výročia ruskej invázie.