PC Playstation Xbox

Need for Speed ​​sa vracia do Criterion a Ghost Games končí.

Share:

Ghost Games, tvorcovia posledných troch hier Need for Speed ​​pre Electronic Arts, boli rozpustení a závodná séria sa vracia späť do Criterion Games.

Electronic Arts potvrdilo prepracovanie franšízy vo vyhlásení pre GamesIndustry.biz , pričom uznalo, že až 30 zamestnancov v Ghost Games môže byť prepustených. Zostávajúci zamestnanci vytvoria inžinierske centrum s názvom EA Gothenburg a budú podporovať vývoj v Frostbite.

EA vo svojom vyhlásení uviedla, že presunie niektoré pozície zo švédskeho Göteborgu do spoločnosti Criterion so sídlom v Guildforde v Anglicku. Criterion, najlepšie známy pre sériu Burnout na predchádzajúcich dvoch generáciách konzol, vyvinul tiež hry Need for Speed : Hot Pursuit z roku 2010 a Need for Speed: Most Wanted z roku 2012 .

Need for Speed ​​Heat bola najlepšie hodnotená z troch hier vyrobených od doby, keď sa výroba úplne presunula na Ghost Games, hoci jej číselné skóre by sa stále považovalo za priemerné. ( Need for Speed ​​Rivals bolo spustené dva mesiace po poverení Ghost Games.) Oficiálny účet na Twitteri hry uviedol, že v týždni spustenia Need for Speed ​​Heat sa objavilo viac hráčov „než ktorýkoľvek iný NFS titul tejto generácie“. Blake Jorgensen, finančný riaditeľ EA, však 30. januára investorom povedal , že „Need for Speed ​​je tak trochu, ako sme očakávali“, čo znamená, že na základe predchádzajúcich predpokladov sa predalo 3 až 4 milióny kópií .

Pridaj komentár