PC Xbox

Výber TOP hier na Xbox Game Pass 2023

Share:

Rok 2022 bol skvelým rokom pre predplatiteľov služby Xbox Game Pass od spoločnosti Microsoft a máme za sebou len prvý mesiac nového roka a už teraz je jasné že sa máme na čo tešiť. Rok 2023 bude pre hry skvelým rokom či už pre herné novinky 2023 tak pre predplatiteľov služby Xbox Game Pass. Tu je zopár „bezplatných“ hier pre PC a Xbox Game Pass, ktoré by ste si určite mali vyskúšať.

PS: Tento zoznam budeme priebežne aktualizovať, keď budú do služby prichádzať nové hry.

A PLAGUE TALE: REQUIEM

Príbehovka s prekrásnou grafikou Plaque Tale: Requiem , sa odohráva sa krátko po Plague Tale: Innocence , hlavná protagonistka Amicia a jej mladší brat Hugo počas majú krátky oddych od zlovestnej nákazy, ktorá dáva Hugovi zhubnú silu, no zároveň ho požiera zvnútra. Oddych sa samozrejme chýli ku koncu a súrodenecké duo sa znovu vydáva na cestu naprieč francúzskym vidiekom, tunelmi zamorenými potkanmi a cez strechy chudobných štvrtí sužovaných morovou epidémiou. Pri dobrodružstvách z pohľadu tretej osoby sa opäť môžme tešiť na prekrásne prostredie množstvo hádaniek, tajných sekvencií, desivých scén stealth akcie aj brutálnych bojových scenárov.

PERSONA 5 ROYAL

Persona 5 Royal berie jedno z najlepších a najdlhších JRPG za posledné desaťročie a na konci prináša ďalšiu veľkú príbehovú kapitolu. Za normálnych okolností by myšlienka stráviť ďalších 20+ hodín v hre, ktorá už trvá viac ako 100 hodín, znie ako nočná mora, ale pri Persone to neplatí. Ďalších 20 hodín v hre je ďalších 20 hodín strávených spoznávaním svojich najlepších priateľov a skvelého obsadenia.

Persona 5 je už teraz vynikajúce RPG plné úžasných dungeonov a nádherného príbehu. Ale je to tiež ten vzácny druh hry, ktorý sa nikdy nezdá byť prehnaný, aj keď sa nabaľuje na niekoľko dní v hre. Nie je teda žiadnym prekvapením, že Royal robí skvelú hru ešte lepšou.

TINYKIN

Tinykin je jednou z najlepších zberateľských plošinoviek od zlatého veku Nintenda 64.

Hráte za mladého astronauta, ktorý je uväznený v normálnom ľudskom dome. Háčik je v tom, že ste veľký len ako mravec a pomáhate ešte menšími tvormi nazývanými Tinykin.

Počas dobrodružstva po dome budete svojmu Tinykinovi prikazovať, aby vám pomohol splniť rôzne úlohy, ako je vytvorenie diskotékovej vane pre nejaké domáce chrobáčiky, záchrana malého stvorenia zvnútra klavíra alebo pečenie lahodnej pochúťky s množstvom skrytých prísad. Každý typ Tinykina má jedinečnú funkciu a vašou úlohou je riešiť hádanky s ich rôznymi schopnosťami.

POWERWASH SIMULATOR

Ako už názov napovedá, ste profesionálny umývač a vašou úlohou je používať rôzne umývacie nástroje na odstraňovanie mastnoty, špiny a nečistôt z vozidiel, budov a dokonca aj celých ihrísk. PowerWash Simulator má v podstate minimalistický prístup k deju – umývate veci, nič viac, nič menej. Iste, môžete si vziať špeciálne úlohy, pri ktorých umývate niečo nezvyčajné, ako napríklad Mars rover, ale v skutočnosti ide len o to, aby boli veci čisté. A hoci to môže znieť ako nudná práca na dvore, v skutočnosti je to dosť upokojujúce.

WATCH DOGS 2

Watch Dogs 2 nie je len najlepším dielom trilógie Watch Dogs od Ubisoftu, je to jedna z najlepších hier s otvoreným svetom, ktoré štúdio vydalo za posledné roky.

Watch Dogs 2 vás zavedie do San Francisca a postaví vás do kože Marcusa Hollowaya, hackera, ktorý spolupracuje s hacktivistickou skupinou DedSec. Budete používať svoj dron a RC auto na hackovanie vecí na diaľku alebo sa plížiť a vzdialene hackovať predmety pomocou telefónu. A keď sú už veci príliš nebezpečné, vždy môžete vytiahnuť nejaký paralyzér a dohodnúť sa.

ASSASSIN’S CREED ORIGINS

Assassin’s Creed Origins bol vždy dobrý – ale až s odstupom času, som ho začal považovať za skvelý .

Je to fenomenálna zmes historickej turistiky, sci-fi príbehov a bojov s otvoreným koncom. Tiež ukazuje, že novšie Assassin’s Creed Odyssey a Assassin’s Creed Valhalla sa mu môžu vyrovnať len čiastočne. Zatiaľ čo dva najnovšie tituly zahŕňajú neistý étos „obsahu“, ktorý tak definoval posledné desaťročie hier v otvorenom svete, Originsje spokojný s tým, že necháva obrovské časti svojho sveta prázdne a necháva veci pomaly horieť, a to spôsobom rozprávania aj objavovania. Jeho mapa sa rozprestiera cez púšte, hory, oázy a slnkom zaliate mestá, ktoré sú pomaly pochované v piesku, pričom jeho dve ústredné postavy (Bayek a Aya) prechádzajú jednou z najpútavejších romancí videohier.

HALO : THE MASTER CHIEF COLLECTION

Značka Xbox by možno nikdy nevznikla bez kultovej série Halo strieľačiek z pohľadu prvej osoby, ktoré pomohli spopularizovať lokálny multiplayer na konzolách pred tým, než sa po spustení služby Xbox Live začala online party. Balík Master Chief Collection obsahuje viacero hier Halo, z ktorých všetky boli aktualizované, aby boli zábavné aj pre moderné publikum.

Čo je však na kolekcii také zábavné, je to, na koľko spôsobov sa dá hrať. Kampane si môžete prejsť sami. Ak chcete hrať s priateľom, existuje kooperácia, ktorá vám umožní zdieľať príbehy hier či už online, alebo prostredníctvom hry na rozdelenej obrazovke. Ak chcete súťažiť, môžete to urobiť lokálne až proti trom ďalším hráčom na rovnakom televízore alebo môžete veci využiť online multiplayer a vyzvať na súboj širšiu komunitu.

Toto sú niektoré z najlepších strieľačiek z pohľadu prvej osoby, aké kedy boli vydané, a oplatí sa ich znova navštíviť a užiť si ich, bez ohľadu na to, ako sa ich rozhodnete hrať.

TETRIS EFFECT: CONNECTED

Tetris Effect: Connected je ďalšia hra, ktorá ponúka toľko spôsobov, ako hrať.

Základnou hrou je čistý Tetris. Otáčate tvary, aby zapadli do vodorovnej čiary na hracej ploche a sledujte, ako miznú. Musíte to spraviť skôr, ako vaša veža dosiahne vrchol. Kampaň však prináša krásnu hudbu a pulzujúce, posúvajúce sa vizuálne efekty, ktoré pomáhajú posunúť zážitok z hrania do nových výšin relaxácie a spokojnosti. Je to proste Tetris doslova aj prenesene.

MINECRAFT

Minecraft je hra, ktorú asi dnes netreba nikomu predstavovať. Vo svete Minecraft všetko vyzerá, že je vyrobené z veľkých štvorcových blokov. Zbierate a ťažíte materiály a používate ich na stavbu, čo len chcete. O Minecrafte už nie je veľa čo povedať, ale hra zostáva stále veľmi populárna online a má schopnosť zamestnať vás, alebo vaše deti na dlhé hodiny. Je to hra, ktorá môže byť veľmi pohodová, keď sa hrá osamote a spoločenská keď ju zdieľate s ostatnými.

AGE OF EMPIRES 4

Age of Empires 4 slúži ako pripomienka toho, čo bolo kedysi. Je to klasická real-time stratégia, v ktorej staviate historické impériá a bojujete proti sebe. Má niekoľko kampaní, rozprávaných ako historické dokumenty, ako aj online súboje, aby ste mohli bojovať proti priateľom. Je to hra navrhnutá tak, aby pripomenula hráčom to, čo milovali na RTS hrách, keď boli pred viac ako desiatimi rokmi v móde.

DOOM (2016)

Doom z roku 2016 stavia na jednej z najstarších sérií v histórii hier s rýchlosťou, akrobaciou a absolútne vražedným soundtrackom. Doomguy sa pohybuje extrémne rýchlo, prepína medzi rôznymi zbraňami, granátmi, útokmi na blízko a obrovskou motorovou pílou, aby odpálil démonov z Marsu.

Hra je krvavá, metalová a prekvapivo zábavná. Doom vo vás vyvoláva pocit boha, ktorý dokáže prekonať akúkoľvek prekážku, ktorú vám hra môže postaviť, a vo svojej zdĺhavej kampani neponúka ani jeden nudný level.

MASS EFFECT LEGENDARY EDITION

Séria Mass Effect bola pre éru Xbox 360 gigantická, ale na budúce platformy sa nepreniesla veľmi dobre – nákup a sťahovanie celého príbehu sa stalo mätúcim a drahým, keď sa presunuli na Xbox One a Xbox Series X. Legendary edition 2021 však konečne vznikla celá trilógia Mass Effect dostupná v jednom balíku.

Príbeh sleduje veliteľa Sheparda, futuristického vojenského hrdinu, ktorý má za úlohu zhromaždiť zbierku mimozemšťanov pre rôzne misie. Každá hra je úžasne spracovaná, so samostatnými príbehmi a prelomovými postavami, ktoré sa nespoliehajú na širší príbeh série. Ako trilógia hry na sebe stavia zmysluplnými voľbami a pridáva váhu vašim rozhodnutiam.

THE ELDER SCROLLS 5: SKYRIM SPECIAL EDITION

The Elder Scrolls 5 , lepšie známy ako Skyrim , je klasika. A hoci si ho môžete zahrať na takmer akejkoľvek konzole alebo zariadení, ktoré ľudstvo v tejto chvíli pozná, stále sa oplatí hrať cez Game Pass ak ste mu nikdy nedali šancu, alebo len túžite po ďalšej ceste v jeho rozľahlom svete.

Ako väčšina RPG od Bethesda, aj Skyrim je hra z pohľadu prvej osoby s obrovským živým svetom. Sú tu kobky, ktoré môžete preliezť, príbehy, ktoré treba odhaliť a množstvo cechov, do ktorých sa môžete pripojiť. Môžete sa však vydať aj mimo vychodených ciest a objaviť svoju vlastnú zábavu. Skyrim – odmeňuje vášu zvedavosť. Je to druh hry na Game Pass, ktorú môžete hrať stovky hodín a nikdy vás neomrzí.

FORZA HORIZON 5

Forza Horizon 5 je najnovšia závodná hra, ktorá pristála na Xbox a Game Pass. Je to vizuálna hostina plná najrealistickejších áut, aké ste kedy videli. Ale každý, kto miluje niektorú z hier série Forza, vám povie, že séria Horizon je oveľa viac ako len jej grafika. Horizon 5 sa odohráva vo fiktívnom Mexiku a dáva vám slobodu jazdiť po obrovskej mape v akomkoľvek aute, ktoré chcete. Forza Horizon 5 vám dáva slobodu a možnosť voľby jazdiť ako a kde chcete v légii neuveriteľného množstva áut.

HITMAN WORLD OF ASSASSINATION

Hitman , Hitman 2 a Hitman 3 sú jedny z najlepších sandboxových hier, aké boli kedy vyrobené. Ako agent 47 budete liezť po budovách, plížiť sa po večierkoch a vraždiť špiónov a darebákov so všetkými možnými nástrojmi. Hitman World of Assassination obsahuje kampane zo všetkých troch hier z nedávnej trilógie World of Assassination od IO Interactive, vďaka čomu môžete hrať na viac ako desiatke máp. Len minulý týždeň pridal aj režim Freelancer, ktorý funguje ako roguelike, keď si Agent 47 vyzabíja cestu cez štyri hlavné zločinecké syndikáty.

Séria Hitman môže byť o násilí a vraždách, no vďaka divokej fyzike a hlúpym scenárom, dokáže zostať veselá a zábavná. Je to perfektná séria, do ktorej sa zapletiete, ak máte chuť byť kradmí, alebo len chcete vidieť čo sa stane, keď na dav snobských zločincou zhodíte obrovský luster.