Xbox

Online akcia CrossfireX končí

Share:

K rastúcemu zoznamu free-to-play hier, ktoré sa tento rok vypínajú, sa pridáva aj strieľačka CrossfireX , Smilegate a Remedy Entertainment pre Xbox. CrossfireX bude ukončený 18. mája a predaj hry na Xboxe bol okamžite zastavený, oznámili vývojáry v piatok.

Zdroj: Remedy Entertainment/Smilegate

„Dospieť k tomuto rozhodnutiu nebolo ľahké,“ uviedol vývojár hry vo vyhlásení , „môžeme však hrdo povedať, že naši hráči boli úžasne aktívni, zanietení a nadšení v spolupráci s nami na vytvorení hry, ktorá by bola zábavná a príjemná. Chceme sa poďakovať každému jednému z našich hráčov za to, že hrali CrossfireX a boli s nami súčasťou tejto cesty.”

Zatiaľ čo multiplayerový komponent CrossfireX je free-to-play, Remedy vyvinul dve misie s názvom Operation Catalyst a Operation Spectre, ktoré boli plateným doplnkovým obsahom. Keď sa CrossfireX 18. mája prepne do režimu offline, podľa častých otázok, ktoré zverejnil tím Crossfire , nebudú dostupné ani kampane hry pre jedného hráča . Spoločnosť Smilegate uviedla, že všetky nákupy uskutočnené za posledných 14 dní od 3. februára majú nárok na vrátenie peňazí.

V reakcii na dôvody rozhodnutia ukončiť CrossfireX vývojári povedali:

„Zatiaľ čo náš tím tvrdo pracoval na vydaní mnohých aktualizácií obsahu vrátane opráv, nových máp, režimov a udalostí v hre, hra nakoniec nebola tam, kde mala byť. V dôsledku toho sme urobili ťažké rozhodnutie ukončiť zápas.“

CrossfireX bol ohlásený na E3 2019. Hra bola nakoniec vydaná na Xbox One a Xbox Series X 10. februára 2022.